Prehliadka lyžiarskych prechodov v Tatranskej Lomnici: Sprievodca pre začínajúcich lyžiarov

Lyžiarsky prejazd v Tatranskej Lomnici

Ak chcete prvýkrát vyraziť na zjazdovku, Tatranská Lomnica je ideálnym miestom. Tatranská Lomnica sa nachádza vo Vysokých Tatrách na Slovensku a ponúka množstvo skipasov a tratí, ktoré vyhovujú začiatočníkom aj skúseným lyžiarom. Vďaka širokej ponuke aktivít a nádhernej prírode je to ideálne miesto na lyžiarsku dovolenku. Tento sprievodca lyžiarskymi pasmi Tatranská Lomnica vám predstaví rôzne dostupné pasy, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť, ktorý z nich je pre vás najlepší. Od rodinných skipasov až po skipasy pre dospelých - každý si tu nájde niečo pre seba. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o skipasoch Tatranská Lomnica a využite svoju lyžiarsku dovolenku naplno.

Úvod do Tatranskej Lomnice

Tatranská Lomnica sa nachádza vo Vysokých Tatrách na Slovensku. Je to mesto s dlhou históriou, ktorá siaha až do 16. storočia. Tatranská Lomnica je ideálnym miestom na lyžiarsku dovolenku. Ponúka širokú škálu aktivít a krásnu prírodu, vďaka čomu je ideálnym miestom na strávenie zimnej dovolenky. Tatranská Lomnica má 22 vlekov a viac ako 80 zjazdoviek, čo z nej robí jednu z najväčších lyžiarskych oblastí na Slovensku. K dispozícii je niekoľko typov skipasov vrátane rodinných skipasov.

Rôzne typy skipasov

V Tatranskej Lomnici môžete získať niekoľko rôznych typov skipasov. Rodinné skipasy sú ideálne na rodinnú lyžovačku. Platia pre 2 dospelých a 2 deti vo veku od 6 do 15 rokov. Okrem toho deti do 6 rokov skipas nepotrebujú. K dispozícii sú aj skipasy pre dospelých pre samostatných lyžiarov. Tento typ skipasu je určený pre 1 osobu a umožňuje lyžovanie na všetkých vlekoch v oblasti. Na zváženie sú aj viacdňové skipasy. Tieto skipasy sú platné počas niekoľkých po sebe nasledujúcich dní. Existujú aj skupinové skipasy pre skupiny 5 a viac osôb.

Tipy, ako ušetriť na skipasoch

Ak hľadáte lacné skipasy, mali by ste si ich rezervovať včas. Čím skôr si skipas rezervujete, tým menej zaň zaplatíte. Môžete sa tiež pokúsiť vyjednať zníženie ceny so spoločnosťou, od ktorej skipasy kupujete. Ak ste počas pobytu ubytovaní v hoteli, možno sa vám podarí získať zľavu na cenu skipasu. Určite sa informujte u personálu hotela, či ponúka zľavnené ceny skipasov. Môžete sa tiež pozrieť na zľavy na skipasy pre študentov a seniorov. Pri kúpe skipasov si nezabudnite pripraviť študentský preukaz. Môžete sa tiež pozrieť na možnosť zakúpenia viacdňového skipasu. Tento typ skipasu je lacnejší ako kúpa skipasu na každý deň, ktorý chcete lyžovať.


28-04-22
Pridal článok Jerguš
oravalive.sk

Regionálny informačný portál. Spoznajte Mesto Orava na Slovensku. Informácie. Aktuality. Kultúra. Šport.

(c) by oravalive.sk, 2023