Navigácia po Námestove počas uzávierky mosta: Alternatívne trasy a možnosti dopravy

Námestovský most je uzatvorený až do konca mesiaca

Pohyb po Námestove môže byť počas uzávierky mosta náročný. Platí to najmä pre tých, ktorí sa spoliehajú na most, aby sa mohli pohybovať po meste a mimo neho. Našťastie sú k dispozícii alternatívne trasy a možnosti dopravy, ktoré ľuďom pomôžu pokračovať v ceste po meste. Bez ohľadu na to, či ste obyvateľom alebo návštevníkom, je dôležité poznať rôzne dostupné možnosti, aby ste mohli uzavretie mosta bez problémov zvládnuť. V tomto článku nájdete tipy, ako sa pohybovať po Námestove počas uzávierky mosta, od cyklotrás až po autobusové linky. Vďaka týmto informáciám si môžete vychutnať mesto a bez obáv sa dostať tam, kam potrebujete.

Prehľad uzavretia mosta

Prvá dôležitá vec, ktorú je potrebné vedieť o uzávere mosta, je, že ide o dočasnú uzáveru. Most bude počas rekonštrukcie a renovácie uzavretý 16 mesiacov. To znamená, že most bude opäť otvorený v normálnom režime v priebehu 16 mesiacov. Druhá dôležitá vec, ktorú treba vedieť, je, že v Námestove sú uzavreté dva mosty. Prvým je Lénerov most, čo je hlavný most, ktorý spája Námestov s oblasťami južne od Dunaja. Druhým je Štúrov most, čo je oveľa menší most, ktorý spája oblasť severne od Dunaja s Námestovom. Štúrov most je najbližším mostom k centru mesta. Nachádza sa severne od hlavnej železničnej stanice.

Alternatívne trasy pre pohyb po Námestove

Existuje niekoľko rôznych trás, ktoré môžu ľudia využiť na pohyb po Námestove počas uzavretia mosta. Kľúčovou vecou, ktorú si treba zapamätať, je, že v určitom bode musíte prejsť cez rieku. Keďže Lénerov most je uzavretý, jediným mostom, ktorý sa dá použiť, je Štúrov most. Existujú dva spôsoby, ako prejsť cez rieku pomocou Štúrovho mosta. Buď môžete ísť po moste na juh a prejsť cez rieku na mieste prechodu, alebo môžete ísť po moste na sever a prejsť na moste, ktorý vedie k letisku.

Cyklotrasy

Cyklistika je skvelý spôsob, ako sa pohybovať po meste počas uzavretia mosta. Existuje niekoľko rôznych trás, po ktorých sa môžu ľudia pohybovať po meste na bicykli. Jednou z trás je ísť na sever a potom sa vydať na juh po východnej strane mesta. Táto trasa je dlhšia, ale je to príjemná trasa. Budete jazdiť pozdĺž rieky a potom pôjdete na juh cez mesto. Prípadne môžete ísť na juh a potom sa vydať na sever po východnej strane mesta. Táto trasa je kratšia a je na nej viac miest, kde sa dá na cestu nastúpiť a z nej vystúpiť. Všetky tieto trasy vás privedú späť na Štúrov most. Odtiaľ môžete prejsť cez rieku a vrátiť sa do východiskového bodu.

Možnosti verejnej dopravy

Dobrou správou je, že počas uzavretia mosta premáva do centra mesta viac autobusov a električiek. Do centra mesta premáva viac ako 30 autobusových a 13 električkových liniek. Okrem toho premávajú 4 mestské autobusové linky z centra mesta smerom na juh k letisku a 2 linky z centra mesta smerom na sever k mostu. Počas uzavretia mosta budú všetky tieto autobusové a električkové linky predĺžené na letisko a most. To znamená, že ľudia, ktorí sa chcú dostať na letisko a most a späť, majú k dispozícii možnosti verejnej dopravy. K dispozícii je aj niekoľko expresných autobusov, ktoré premávajú do iných častí mesta, napríklad na hlavnú železničnú stanicu a do Záhorskej Bystrice.


13-04-22
Pridal článok Jerguš
oravalive.sk

Regionálny informačný portál. Spoznajte Mesto Orava na Slovensku. Informácie. Aktuality. Kultúra. Šport.

(c) by oravalive.sk, 2023