Prečo je Orava takým obľúbeným cieľom pre dovolenku?

Orava Slovensko

Orava je jednou z najobľúbenejších oblastí na Slovensku pre dovolenku. Je to oblast plná krásnych scenérií, historických miest a miestnych atrakcií, ktoré čakajú na návštevníkov. Orava je tiež domovom niekoľkých národných parkov, vrátane Národného parku Oravská Magura, Národného parku Nízke Tatry a Národného parku Poloniny. Každý z týchto parkov ponúka jedinečné pohľady na prírodu a obrovské možnosti pre outdoorové aktivity.

Okrem prírodných krás môžu turisti na Orave navštíviť aj množstvo historických pamiatok, ako je Oravský hrad, Oravská Lesná alebo Oravská Sciana. Tieto miesta sú skvelou príležitosťou na nahliadnutie do histórie regiónu a do života jeho obyvateľov.

Orava je tiež známa svojou kultúrou a gastronómiou. Tu môžu návštevníci ochutnať miestne špeciality, ako je oštiepok alebo bryndzové halušky. Na Orave sa tiež každý rok usporadúva veľa festivalov a slávností, takže si tu môžete užiť aj trochu zábavy.

Celkovo, Orava je skutočne oblasťou plnou zaujímavostí pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľnú dovolenku. Je to oblasť s bohatou históriou, kultúrou, prírodou a gastronómiou, ktorá vytvára ideálne prostredie pre všetky druhy dovoleniek.

Orava je domovom množstva rôznych druhov športov a outdoorových aktivít ako turistika

Orava je domovom množstva rôznych druhov športov a outdoorových aktivít ako turistika, raftovanie, cyklistika, paragliding a mnoho ďalších. Je to oblasť, ktorá je preplnená prírodnou krásou a podnebím. Okrem toho Orava ponúka veľa možností v oblasti ubytovania, ako sú hotely, penzióny, priváty a iné. To je tiež lákavým cieľom pre rodiny s deťmi, pretože je tu veľa atrakcií pre deti. Na Orave nájdete aj veľa kultúrnych pamiatok, ako sú hradné vodné mlyny, kostoly, mosty a ďalšie. Medzi najobľúbenejšie atrakcie patria romantické cykloturistické trasy, zimné lyžovanie na vrchu Klak a lyžiarske stredisko na Oravskej Magure. Ak hľadáte skutočne nezabudnuteľnú dovolenku, Orava je pre vás tou správnou voľbou.

Najlepšie pamiatky a zaujímavosti v Orave

Orava je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre turistov z celého sveta, pretože je plná pamiatok a zaujímavostí. Vychutnajte si tieto nádherné atrakcie:

  • Oravský hrad: Tento nádherný hrad stojí na skalnatom kopci a má výhľad na Oravskú priehradu. Je to obľúbené miesto pre turistov, ktorí sa milujú vyfotiť s pozadím tohto impozantného hradu.
  • Oravská priehrada: Oravská priehrada je jednou z najkrajších priehrad na Slovensku. Je to ideálne miesto pre člnkovanie, vodné športy a relaxáciu.
  • Oravské Beskydy: Tento pohorie je obľúbeným cieľom turistov, ktorí milujú piknikovať, jazdiť na bicykli a chodiť na turistické túry. Sú tu aj veľmi pekné výhľady.
  • Oravské muzeum: Toto muzeum vás prevedie dejinami Oravy od 16. storočia. Tu sa nachádza veľa exponátov, ktoré ukazujú históriu tejto oblasti.
  • Oravská lesná dráha: Ide o jedinečnú turistickú atrakciu, ktorá vás prevedie lesmi a krajinou Oravy. Je to skvelý spôsob, ako sa dostať do krásnych miest Oravy a užiť si prírodu.

Najnovšie príspevky

oravalive.sk

Regionálny informačný portál. Spoznajte Mesto Orava na Slovensku. Informácie. Aktuality. Kultúra. Šport.

(c) by oravalive.sk, 2023